Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Web stránka obce Demänovská Dolina.

Aktuálne oznamy

Výstup na Krakovu HoľuVytlačiť
 

Krakova Hola vystup.png


 
 

Projekt obnovy turistických chodníkovVytlačiť
 

chodniky1a.jpg

"Pomôž opraviť chodník..." motto a názov projektu, ktorý sa uskutoční v dňoch 24.05.2017 až 06.06.2017 presne vystihuje súčasný havarijný stav po aprílovej povodni v Demänovskej Doline. Našu výzvu ako prvú prijala pani riaditeľka Evanjelickej spojenej školy v Liptovskom Mikuláši. ESS sa tak stala gestorom nášho projektu a prostredníctvom  nej sme oslovili aj iné  stredné školy v Liptovskom Mikuláši.  

V rámci projektu " Pomôž opraviť chodník ..." chceme opraviť  a obnoviť povodňou zničený chodník medzi Demänovskou ľadovou jaskyňou a Jaskyňou Slobody. Na tejto jedinečnej dobročinnej  pomoci študentov sa v priebehu dvoch týždňov vystriedajú študenti stredných škôl spolu so svojimi pedagógmi. Svojou aktivitou pomôžu obci spriechodniť zničený chodník po aprílovej povodni.  Za dobročinnosť a šľachetnosť Vám už vopred ďakuje obec Demänovská dolina.

Nie je to výzva len pre školy a študentov ! Ak máš chuť aj Ty neváhaj a pridaj sa k nám ! Spolu to dokážeme  ....  Pracujeme v pracovné dni od 8:00 hod. do 12:00 hod. Všetci ste vítaní !

 


 
 

Čistenie Demänovskej DolinyVytlačiť
 

cistenie doliny.jpgČistenie Demänovskej Doliny každoročne patrí k jarným prácam. Dňa 18.05.2017 obec Demänovská Dolina v spolupráci s Evanjelickou spojenou školou v Liptovskom Mikuláši zorganizovali brigádu "Vyčisti Demänovskú Dolinu." Žiaci, pedagógovia, zamestnanci obce pozbierali desiatky vriec odpadu, ktoré nepatria do prírody. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto akcii.


 
 
Položky 7-9 z 51

NEWSLETTER - starostkine okienko

Info správyVytlačiť
 

VEREJNÉ OSVETLENIE

Starostka obce spolu s prednostom OÚ zadali projekt verejného osvetlenia v časti Biela Púť smer Koliesko, ktoré bude obec realizovať svojpomocne. Realizáciu predpokladáme v mesiacoch 6,7.8 - 2017

PRÍPRAVA NA REKONŠTRUKCIU VODOJEMU

Obecný úrad oznamuje občanom žijúcim v časti Staré Koliesko, že v mesiaci apríl 2017, hneď po Velkonočných sviatkoch sa začnú práce na rekonštrukcii vodojemu na Starom Koliesku.

Harmonogram prác je nasledovný:

- výkop a uloženie elektrického kábla k vodojemu

- čistiace práce okolo vodojemu

- samostatná rekonštrukcia stavebnej a technologickej časti

ZBERNÉ MIESTA PRE ODPADY

Obec pripravuje zberné miesta pre uskladnenie odpadov, ako sú napr. jedlý olej, papier, farby ...

JARNÉ UPRATOVANIE

Pracovníci OÚ začali jarné upratovanie po zimnej sezóne.

Harmonogram prác je nasledovný:

- bytovky Staré Koliesko

- cesta Chata Bjornson smer Biela Púť

- Mikulášska Chata smer Biela Púť

- Koliesko smer Biela Púť

- ostatné obecné komunikácie

KOLAUDÁCIA MEZONETOV

Začiatkom marca prebehla kolaudácia mezonetov v budove OÚ

MAREC - administratívne

- účasť na zasadnutí ZMOL

- účasť na školení v Poprade na tému  Spracovanie administratívy obecného zastupiteľstva

- vypracovanie VZN o dotáciách z rozpočtu obce

PROJEKTY

Starostka obce v spolupráci s prednostom obecného úradu vypracovali projekty  a podali žiadosti na čerpanie finančných prostriedkov z environmentálneho fondu a tiež projekt cezhraničnej spolupráce.

IHRISKO

 V mesiaci február sme  vybudovali osvetlenie na ihrisku pri OÚ

VEREJNÉ OSVETLENIE

Vo februári prebehlo rokovanie s projektantom verejného osvetlenia a zadali sme objednávku na vypracovanie projektovej dokumentácie na VO Biela Púť – Koliesko

ROKOVANIE K PREVODU MAJETKU

Na začiatku roka  prebehlo posledné rokovanie a návrhu zmluvy  k prevodu majetku pozemku pri Ľadovej jaskyni z vlastníctva VUC Žilina do vlastníctva obce Demänovská Dolina

PROTIPOŽIARNE KONTROLI V OBCI

V januári poverenými kontrolnými skupinami boli vykonané preventívne  protipožiarne kontroly objektov a priestorov v obci

PREBERANIE CESTY II/584

V mesiaci január bola uzatvorená zmluva o prevode  vlastníckeho práva k pozemnej komunikácii cesty II. triedy č. 584 v dĺžke 0,600km v staničení km 59,625 – km 60,474 zo  ŽSK Žilina na obec Demänovská Dolina a následne vo februári došlo k protokolárnemu odovzdaniu a prebratiu úseku cesty do siete miestnych komunikácií obce Demänovská Dolina.


 
 

Vianočná ikebana - KLUB ŽIENVytlačiť
 

Srdečne Vás pozývame dňa 13.12.2016 v čase od 15:00 hod. - 18:00 hod. do tvorivej dieľne na výrobu vianočných ikebán. Miesto konania kultúrno spoločenská miestnosť Obecného úradu..


 
 

Klub žien Demänovská DolinaVytlačiť
 

Starostka obce spolu s obyvateľkami obce Demänovská Dolina dňa 7.12.2016 slávnostne založili a otvorili 1. zasadnutie Klubu žien obce Demänovská Dolina


 
 

Rekonštrukcia verejného osvetlenia Hotel Grand smer Chata BjornsonVytlačiť
 

Obecný úrad plánuje v týždni od 28.11.2016 rekonštrukciu - výmenu verejného osvetlenia v časti od križovatky smer Hotel Sorea SNP na Chatu BJornson. Súčasťou rekonštrukcie je výmena svetelných zdrojov za nízkonákladové LED armatúry.


 
 

Rekonštrukcia cestného telesa križovatka Biela Púť smer Koliesko I. etapaVytlačiť
 

Dňom 17.11.2016 sa začali rekonštrukčné práce na obnove cestného telesa v trase križovatka Biela Púť smer Koliesko. Predpokladané ukončenie prác je naplánované na 25.11.2017


 
 
img

Obec podporuje mladých športovcov:
http://www.kaljasna.sk/
http://www.brosova.sk/

Súbor na stiahnutie cenník 2018 zima.pdf (363.3 kB)
Súbor na stiahnutie DD Harmonogram vývozu KO+SEP..pdf (109.4 kB)
Súbor na stiahnutie PRO Demänovská Dolina 2014-2020 final.pdf (1.4 MB)

Mapa Demänovská Dolina

Súbor na stiahnutie mapa-web.gif (9.4 MB)

dnes je: 18.6.2018

meniny má: Vratislav

webygroup

Úvodná stránka