Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Demänovská Dolina, Jasná, Tri studničky, Jaskyne, Lúčky, ZáhradkyHľadať
 
 

Web stránka obce Demänovská Dolina.

Aktuálne oznamy

Projekt obnovy turistických chodníkovVytlačiť
 

chodniky1a.jpg

"Pomôž opraviť chodník..." motto a názov projektu, ktorý sa uskutoční v dňoch 24.05.2017 až 06.06.2017 presne vystihuje súčasný havarijný stav po aprílovej povodni v Demänovskej Doline. Našu výzvu ako prvú prijala pani riaditeľka Evanjelickej spojenej školy v Liptovskom Mikuláši. ESS sa tak stala gestorom nášho projektu a prostredníctvom  nej sme oslovili aj iné  stredné školy v Liptovskom Mikuláši.  

V rámci projektu " Pomôž opraviť chodník ..." chceme opraviť  a obnoviť povodňou zničený chodník medzi Demänovskou ľadovou jaskyňou a Jaskyňou Slobody. Na tejto jedinečnej dobročinnej  pomoci študentov sa v priebehu dvoch týždňov vystriedajú študenti stredných škôl spolu so svojimi pedagógmi. Svojou aktivitou pomôžu obci spriechodniť zničený chodník po aprílovej povodni.  Za dobročinnosť a šľachetnosť Vám už vopred ďakuje obec Demänovská dolina.

Nie je to výzva len pre školy a študentov ! Ak máš chuť aj Ty neváhaj a pridaj sa k nám ! Spolu to dokážeme  ....  Pracujeme v pracovné dni od 8:00 hod. do 12:00 hod. Všetci ste vítaní !

 


 
 

Čistenie Demänovskej DolinyVytlačiť
 

cistenie doliny.jpgČistenie Demänovskej Doliny každoročne patrí k jarným prácam. Dňa 18.05.2017 obec Demänovská Dolina v spolupráci s Evanjelickou spojenou školou v Liptovskom Mikuláši zorganizovali brigádu "Vyčisti Demänovskú Dolinu." Žiaci, pedagógovia, zamestnanci obce pozbierali desiatky vriec odpadu, ktoré nepatria do prírody. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto akcii.


 
 

PoďakovanieVytlačiť
 

Obec Demänovská Dolina ďakuje za pomoc HaZZ v Liptovskom Mikuláši, Dobrovoľným hasičským zborom z Ondrašovej, Mesta Liptovskéhý Mikuláš, Ploštína, Liptovského Trnovca, Ivachnovej, Správe ciest ŽSK v Liptovskom Mikuláši, Slovenskému vodohospodárskemu podniku, š.p. Ružomberok, OR PZ v Liptovskom Mikuláši, LVS, a.s. v Liptovskom Mikuláši, NDS, a.s. závod Liptovský Mikuláš, Dopravoprojektu, Cestným stavbám v Liptovskom Mikuláši, Hotelu Družba, Hotelu Chopok obyvateľom obce a všetkým, ktorí sa podieľali pri záchranných prácach v dňoch 28.04 - 30.04 2017  pri povodni v našej obci.


 
 

Dôležitá informáciaVytlačiť
 

Cestná premávka  v poškodenom úseku je prejazdná pre osobné motorové 

 vozidla a autobusy v  jednom jazdnom pruhu.

zakaz.jpg

Pre motorové vozidlá nad 7,5t je od 01.05.2017 vydaný zákaz vjazdu do odvolania!

Prosíme všetkých účastníkov cestnej premávky o dodržiavanie

dopravného značenia a ďakujeme za trpezlivosť. Na odstránení poškodenia

cestného telesa sa pracuje.


 
 

Povodňový stavVytlačiť
 

Dňa 30.04.2017 obec Demänovská Dolina vyhlásila mimoriadnu situáciu a II. stupeň povodňovej aktivity.


 
 

Aktuálna informáciaVytlačiť
 

 

IMG_2017-04-29_20-29-26.JPG

Cesta do Demänovskej Doliny je sprejazdnená. V poškodených úsekoch cestného telesa je  prejazdná v jednom jazdnom pruhu. Plynulosť premávky je riadená Políciou SR. Hromadná doprava je dočastne obmedzená.


 
 
Položky 19-24 z 145

Obecné zastupiteľstvo

SKI BUS JASNÁ

Horská záchranná služba

telefónne číslo: 18 300

Mapa Demänovská Dolina

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Doplnili sme bezpečnostné prvky na priechody pre chodcov. Jednou z priorít OÚ je bezpečnosť obyvateľov a návštevníkov obce.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka